<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Aktualności

Konkurs wiedzy "Wypoczywaj lokalnie"

2018-06-18

Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie wiedzy o obszarze LGD "Owocowy Szlak". Zasady są proste: trzeba przyjść do parku miejskiego w Opolu Lubelskim 24 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.00, należy odnaleźć stoisko z ofertą Wypoczywaj Lokalnie i odpowiedzieć na 5 pytań. Osoby, które udzielą poprawnych odpowiedzi wezmą udział w losowaniu cennych nagród ufundowanych przez właścicieli obiektów turystycznych.

więcej

Informacja o opiniowaniu zmian w umowach wnioskodawców

2018-06-08

W dniu 05.06.2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania "Owocowy Szlak" w sprawie opiniowania zmian w umowach czterech wnioskodawców.

więcej

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych w ramach VI Święta Produktu Lokalnego

2018-06-07

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w VI Święcie Produktu Lokalnego, które odbędzie się 24 czerwca (niedziela) 2018 r. na terenie Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim.

więcej

Zawiadomienie o posiedzeniu Rady LGD w dniu 05.06.2018 r.

2018-06-01

Informujemy, że dnia 05.06.2018r. (wtorek) godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim odbędzie się posiedzenie Rady LGD "Owocowy Szlak" dotyczące opiniowania zmian w umowach beneficjentów na suktek złożonych pism.

więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Wypoczywaj Lokalnie - w obiektywie"

2018-06-01

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” organizuje konkurs fotograficzny „Wypoczywaj Lokalnie – w obiektywie”. Zdjęcia powinny przedstawiać miejsca z naszego regionu, w których mogą wypoczywać lub aktywnie spędzać czas mieszkańcy obszaru LGD "Owocowy Szlak" oraz turyści.

więcej

NABÓR WNIOSKÓW O UDZIELENIE WSPARCIA FINANSOWEGO (NABÓR IV) w projekcie "Mój pomysł - mój biznes - mój sukces"

2018-05-29

Zgodnie z zapisami Regulaminu przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości Lubelska Fundacja Rozwoju ogłasza nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego dla uczestników projektu (nabór IV).

Wnioski wraz z załącznikami można składać w terminie od 11.06.2018 do 22.06.2018 r. osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera.

więcej

Wyjazd studyjno-szkoleniowy na obszar Roztoczańskiego Ekomuzeum Świąteczna Kraina

2018-05-29

W minionym tygodniu odwiedziliśmy punkty turystyczne tworzące Roztoczańskie Ekomuzeum Świąteczna Kraina. Celem wizyty była wymiana dobrych praktyk oraz zdobycie nowych umiejętności, które przyczynią się do rozwoju oferty turystycznej naszego obszaru.

więcej

Relacja z konkursu "Smakuj lokalnie - jabłko józefowskie w mojej kuchni" - Józefów nad Wisłą 20.05.2018 r.

2018-05-24

Dnia 20.05.2018 r. (niedziela) Lokalna Grupa Działania "Owocowy Szlak" zorganizowała konkurs "Smakuj lokalnie - jabłko józefowskie w mojej kuchni" w ramach imprezy Wojewódzkie Święto Sadów - Święto Jabłka Józefowskiego, do którego zgłosiło się dziesięć organizacji pozarządowych.

więcej

Święto Jabłka Józefowskiego - 20.05.2018r.

2018-05-23

Wojewódzkie Święto Sadów - Święto Jabłka Józefowskiego to wydarzenie mające na celu promocję najcenniejszych zasobów Gminy Józefów nad Wisłą, czyli efektu ciężkiej pracy wielu sadowników - jabłek józefowskich, jabłek lubelskich. W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy charakter bowiem jabłko józefowskie dołączyło do ministerialnej listy produktów tradycyjnych.

więcej

Warsztaty terenowe dotyczące budowania sieciowych produktów turystycznych

2018-05-18

W minionym tygodniu odbyły się praktyczne warsztaty terenowe z zakresu budowania pakietów turystycznych. Mieszkańcy naszego regionu, którzy działają w tej branży odwiedzili istniejące obiekty, by na ich przykładach sprawdzić zdobytą wcześniej wiedzę, dotyczącą łączenia ofert turystycznych w pakiety...

więcej

Zapraszamy na Święto Jabłka Józefowskiego

2018-05-17

W najbliższa niedzielę w Józefowie nad Wisłą odbędzie się Święto Jabłka Józefowskiego. Czeka na Państwa mnóstwo atrakcji, w tym również kulinarnych. W ramach wydarzenia LGD organizuje konkurs "Jabłko józefowskie w mojej kuchni"...

więcej

Współpraca szansą na rozwój obszarów wiejskich poprzez innowacje

2018-05-15

Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru  w partnerstwie z  Lokalną Grupą Działania Ziemi Kraśnickiej, Lokalną Grupą Działania Owocowy Szlak oraz Lokalną Grupą Działania Zielony Pierścień realizuje operację : „Współpraca szansą na rozwój obszarów wiejskich poprzez innowacje”.

Celem operacji podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie innowacyjnych rozwiązań stymulujących rozwój obszarów wiejskich.

więcej

Konkurs

2018-05-08

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie pn. „Smakuj lokalnie - jabłko józefowskie w mojej kuchni” organizowanego w ramach imprezy „Wojewódzkie Święto Sadów - Święto Jabłka Józefowskiego" w dniu 20.05.2018 r. (niedziela) o godzinie 14.00. Konkurs będzie polegał na przygotowaniu drugiego dania z wykorzystaniem dowolnego mięsa lub ryby i jabłek józefowskich oraz innych składników.

więcej

Informacja o korekcie oceny wniosku złożonego w naborze nr 6/2018

2018-05-07

W dniu 30.04.2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” w sprawie korekty oceny wniosku złożonego w odpowiedzi na nabór nr 6/2018 w ramach działania Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, objętego Priorytetem 4. ”Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, w ramach przedsięwzięcia 1.2.3 Wspieranie i różnicowanie działalności gospodarczej na obszarze rybackim.

więcej

Akademia kulinarna LGD Smakuj lokalnie! - Niezabitów, 28.04.2018r.

2018-04-30

W sobotę 28 kwietnia w Niezabitowie zamknęliśmy cykl warsztatów w ramach Akademii Kulinarnej LGD - Smakuj Lokalnie. Klucz do sukcesu jest bardzo prosty: jeden doskonały kucharz i dwadzieścia żądnych wiedzy pracowitych uczennic. I to wystarczyło, aby z kuchni unosiły się piękne zapachy przygotowywanych potraw. Oczywiście w każdym daniu wykorzystane zostały nasze lokalne produkty: leśne grzyby, maliny, truskawki, buraki czy szparagi. Wszystko pięknie i z uśmiechem podane jak w dobrej restauracji...

więcej

Zawiadomienie o posiedzeniu Rady LGD w dniu 30.04.2018 r.

2018-04-26

Informujemy, że dnia 30.04.2018r. (poniedziałek) godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim odbędzie się posiedzenie Rady LGD "Owocowy Szlak" dotyczące korekty oceny wniosków, które wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony konkurs nr 6/2018 w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 oraz opiniowania zmian w umowach beneficjentów na suktek złożonych pism.

więcej

Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej Agrotravel & Active Life w Kielcach, 21.04.2018r.

2018-04-26

W minioną sobotę grupa mieszkańców naszego regionu świadcząca usługi turystyczne, wzięła udział w branżowych targach. Celem wyjazdu było poznanie praktycznych metod promocji ofert turystycznych, nawiązanie współpracy z wystawcami oraz poznanie dobrych praktyk dotyczących tego sektora...

więcej

Akademia kulinarna LGD Smakuj lokalnie! - Chruślina, 21.04.2018r.

2018-04-24

W sobotę 21 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty organizowane w ramach Akademii Kulinarnej LGD – Smakuj Lokalnie. Tym razem Andrzej Cygan – szef kuchni Restauracji Hotelu Montis przekazywał swoją wiedzę i umiejętności paniom z Gminy Józefów nad Wisłą.

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że wśród najczęściej wykorzystywanych produktów lokalnych były józefowskie jabłka, które już za chwilę zostaną wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa. Dziewczyny bardzo się starały, aby „trafić przez żołądek do serca” panów, którzy mieli ocenić efekt końcowy warsztatów...

więcej

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij