<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH ORGANIZOWANYCH W RAMACH IX ŚWIĘTA PRODUKTU LOKALNEGO

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IX Święcie Produktu Lokalnego, które odbędzie się 26 września (niedziela) 2021 r. na terenie Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja lokalnej kuchni oraz produktów wytwarzanych metodą tradycyjną, zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego w tym kultury ludowej oraz krzewienie go wśród społeczności lokalnej.

Podczas święta zostaną zorganizowane następujące konkursy:

    Konkurs na najlepszy lokalny produkt kulinarny w kategoriach:

• danie

• produkt (pochodzenia roślinnego i zwierzęcego)

• nalewka (słodka i wytrawna)

    Konkurs na piosenkę/przyśpiewkę ludową

Udział w konkursach jest bezpłatny i odbywa się poprzez zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej oraz prezentowanie zgłaszanych produktów podczas święta (dotyczy konkursu na najlepszy lokalny produkt kulinarny).
Dla uczestników konkursu na najlepszy lokalny produkt kulinarny zostanie zabezpieczony namiot oraz stoły do prezentacji wystawianych wyrobów. Dekorację stoisk zapewnia wystawca.

Odbędzie się również konkurs na przyśpiewkę ludową (kategoria dorośli). Do konkursu na przyśpiewkę mogą zgłaszać się zespoły ludowe i kapele z terenu LGD. Do konkursu na przyśpiewkę mogą zgłaszać się zespoły śpiewacze i kapele ludowe z terenu LGD w asyście akompaniamentu muzycznego na żywo. Konkurs będzie odbywał się w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim.
Nad przebiegiem konkursów będą czuwały powołane komisje. Zwycięzcy otrzymają dyplomu oraz nagrody pieniężne.

Zainteresowane osoby, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz zespoły prosimy o zgłoszenie swojego udziału w biurze LGD „Owocowy Szlak”, ul. Lubelska 4, Opole Lubelskie do dnia 15.09.2021 r. (środa) do godziny 15.00.

Karty zgłoszeniowe oraz regulaminy znajdują się na stronie www.lgdowocowyszlak.pl

Więcej informacji uzyskacie Państwo w biurze LGD lub pod numerami:
tel: 81 827-72-31/32 lub kom: 697 915 005.

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij