<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Święto Produktu Lokalnego -17 września 2023 r.

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XI Święcie Produktu Lokalnego, które odbędzie się 17 września (niedziela) 2023 r. na terenie Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja lokalnych produktów oraz kuchni, zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego w tym kultury ludowej oraz krzewienie go wśród społeczności lokalnej. 
 
Podczas święta zostaną zorganizowane następujące konkursy:
1. Konkurs na najlepszy lokalny produkt kulinarny w kategoriach:
danie
produkt (pochodzenia roślinnego i zwierzęcego)
2. Konkurs na najlepsze „Ciasto jak dawniej”
3. Konkurs na najlepszą potrawę z karpia.
4. Konkurs na piosenkę/przyśpiewkę ludową
 
Udział w konkursach jest bezpłatny i odbywa się poprzez zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej oraz prezentowanie zgłaszanych produktów podczas wydarzenia. Dla części uczestników konkursu na najlepszy lokalny produkt kulinarny zostanie zabezpieczony namiot oraz stoły do prezentacji wystawianych wyrobów. Dekorację stoisk zapewnia wystawca.
Odbędzie się również konkurs na przyśpiewkę ludową. Do konkursu na przyśpiewkę mogą zgłaszać się zespoły ludowe i kapele z terenu LGD. Konkurs będzie odbywał się na scenie w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim.
Nad przebiegiem konkursów będą czuwały powołane komisje. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody finansowe.
Zainteresowane osoby, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz zespoły prosimy o zgłoszenie swojego udziału w biurze LGD „Owocowy Szlak”, ul. Lubelska 4, Opole Lubelskie do dnia 08.09.2023 r. (piątek) do godziny 15.00.
 
Więcej informacji uzyskacie Państwo w biurze LGD lub pod numerami: tel: 81 827-72-31/32 lub kom: 697 915 005. 
 

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij