<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Relacja z Warsztatów zielarskich w Kolonii Łaziska

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wchodząc na łąkę lub do pobliskiego lasu wchodzimy do najlepszej apteki. Niemal każda roślina rosnąca na naszej drodze kryje w sobie dobroczynne i lecznicze właściwości. Dzisiejszy warsztat zgodnie z planem również rozpoczął się od spaceru botanicznego, któremu towarzyszyło wiele wspomnień z czasów dzieciństwa o tym, jak nasze babcie postępowały podczas choroby, co gotowały i jak rodziły sobie w różnych domowych sytuacjach, wykorzystując otaczającą przyrodę. Część teoretyczna okazała się zbyt krótka, aby poruszyć wszystkie tematy związane z zastosowaniem i wykorzystaniem ziół. Wniosek nasuwa się jeden, że natura bez względu na nasze podejście, obdarza nas niezmiennie swoim bogactwem. To od naszej wiedzy i świadomości zależy czy zechcemy z tego skorzystać.
Dziękujemy Stowarzyszeniu z Koloni Łaziska za pomoc w organizacji warsztatów, a uczestnikom życzymy świadomego korzystania z dobrodziejstw otaczającego nas świata.

 

Zapraszamy do galerii:

http://www.lgdowocowyszlak.pl/galeria/galeria-2020/relacja-z-warsztatow-zielarskich-w-kolonii-laziska

 

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij