<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Międzynarodowy projekt współpracy "Kreator Przedsiębiorczości"

Lokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu opolskiego do udziału w projekcie „Kreator Przedsiębiorczości” (KP).

 

Kreator Przedsiębiorczości (KP) to międzynarodowy projekt współpracy realizowany przez 20 lokalnych grup działania oraz partnera ze Słowacji.

Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, promowanie lokalnej przedsiębiorczości oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży i dorosłych.

W ramach projektu zostaną zrealizowane dwa przedsięwzięcia: Laboratorium Przedsiębiorczości, które jest skierowane do młodzieży z obszaru Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” oraz Centrum Produktu Lokalnego, pełniące funkcję wspierającą rejestrację i sprzedaż lokalnych produktów.

Do udziału w  „Laboratorium Przedsiębiorczości” zapraszamy uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z powiatu opolskiego. Uczestnicy mogą zgłaszać swój udział w konkursie poprzez swoją szkołę w terminie do 9 listopada 2018 roku.

Każda szkoła ma możliwość zgłoszenia maksymalnie dwóch 5-osobowych grup uczestników  wyznaczając dla każdej grupy jednego opiekuna. W projekcie udział weźmie 100 uczniów oraz 20 opiekunów (nauczycieli). Zgłoszenia można dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego, który jest załącznikiem do regulaminu konkursu.

W ramach Laboratorium Przedsiębiorczości odbędzie się:

Gala „Junior Biznes” – listopad 2018 r.  – Wezmą w niej udział zrekrutowaniu uczestnicy – 100 uczniów oraz 20 opiekunów. Podczas gali zostaną przedstawione zasady udziału w projekcie oraz zostanie wygłoszony wykład dla młodzieży o przedsiębiorczości (co to jest działalność gospodarcza, co to jest biznesplan oraz jak zarabia się pieniądze). Część prelekcji zostanie poświęcona zasobom regionu LGD i ich wykorzystaniu w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Szkolenie dla opiekunów (nauczycieli) z prowadzenia gier strategicznych w ramach innowacyjnej metody nauczania przedsiębiorczości - grudzień 2018 r.  – Opiekunowie zostaną przeszkoleni przez trenera z fundacji OIC Poland w Lublinie z zakresu innowacyjnej metody nauczania przedsiębiorczości z wykorzystaniem gier strategicznych, którą będą wdrażać w szkołach podczas warsztatów z młodzieżą.

Warsztaty dla uczestników projektu dotyczące gier strategicznych – styczeń 2019 r. –  Zajęcia poprowadzą przeszkoleni nauczyciele w szkołach. Uczniowie będą prowadzili swoje firmy z wykorzystaniem gry strategicznej. W każdej szkole zostaną wyłonieni zwycięzcy – 2 osoby, które w  ramach nagrody wyjadą za granicę do partnera projektu - Słowacji.

Wyjazd młodzieży do zagranicznego partnera projektu - Słowacji – ferie zimowe 2019 r. –Tygodniowy wyjazd zostanie zorganizowany dla uczestników projektu, którzy zwyciężą w grze strategicznej – łącznie 20 uczniów.

Konkurs „Junior Biznes w grze” – kwiecień 2019 r. W konkursie weźmie udział 100 uczestników projektu – 20 zespołów. Każda drużyna zaprezentuje na scenie swój biznesplan w formie prezentacji. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwała komisja składająca się z 7 osób – przedsiębiorców działających na obszarze LGD „Owocowy Szlak”. Dla zwycięzców, czterech najlepszych drużyn,  nagroda – obóz edukacyjny w Międzywodziu !!!

Obóz edukacyjny w Międzywodziu – wakacje 2019 r. Cztery zwycięskie drużyny (20 uczestników) wezmą udział w 10-dniowym letnim obozie edukacyjnym w nadmorskim Międzywodziu. Obóz obejmuje realizację 60 godzinnego programu szkoleniowego z zakresu przedsiębiorczości. W programie również wycieczki, zabawy grupowe i rekreacja.

 

Szkoły zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu prosimy o dostarczenie uzupełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami  do Biura LGD „Owocowy Szlak”, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie do dnia 9 listopada 2018 r.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń !

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Biurem LGD „Owocowy Szlak” telefonicznie pod nr: 81 827 72 32/81 827 72 31, kom. 697 915 005 lub drogą email: lgd.opolelubelskie@gmail.com

Udział w projekcie jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij