<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Akademia kulinarna LGD Smakuj lokalnie! - Ratoszyn i Karczmiska

Za nami jeden z najsmaczniejszych weekendów w roku bowiem 10 i 11 marca 2018 r. odbyły się warsztaty w ramach przedsięwzięcia Akademia Kulinarna LGD - Smakuj Lokalnie!

10 marca w Ratoszynie przedstawicielki organizacji pozarządowych przygotowywały pod okiem szefa kuchni Restauracji Hotelu Montis Andrzeja Cygana nowoczesne dania połączone z wykorzystaniem tradycyjnych  produktów lokalnych. Nikogo zapewne nie dziwi fakt, że były to chodelskie maliny. Ale to, że nie tylko dżem i kompot można z nich przygotować było już dużym zaskoczeniem. Panie przygotowały sorbet malinowy na musie z zielonego jabłka z dodatkiem chrzanu i cebuli oraz paprykowego chilli, barszcz czerwony z malinami z dodatkiem grochu, wątrobę wieprzową duszoną z malinami i jabłkiem oraz puree ziemniaczanym z porem, pasztet z kaczki i borowików.

11 marca warsztaty odbyły się w Karczmiskach, gdzie powstały pyszne dania z wykorzystaniem karczmiskiego bobu. Były to lody z bobu na sosie waniliowy ze słonym karmelem, pasztet z królika i bobu z dodatkiem duszonego podgardla, wędzonej śliwki i czarnuszki, terina z wątróbki drobiowej na musie z czerwonej cebuli z korą z gotowanego jajka, pierogi z gęsi i czerwonej soczewicy, pomarańczy z okrasą z orzechów włoskich.

Warsztaty są również okazją do przeprowadzenia wywiadów z najstarszymi mieszkańcami obszaru LGD na temat dawnej kuchni w tym produktów, które powinny zostać zarejestrowane na liście produktów tradycyjnych MRiRW.

Wszystkim biorącym udział w Akademii Kulinarnej serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii.
Ratoszyn: http://lgdowocowyszlak.pl/galeria/galeria-2018/akademia-kulinarna-lgd-smakuj-lokalnie-ratoszyn-10032018-r
Karczmiska: http://lgdowocowyszlak.pl/galeria/galeria-2018/akademia-kulinarna-lgd-smakuj-lokalnie-karczmiska-11032018-r

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij