<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Rozstrzygnięcie konkursu "Sposób na BABKĘ ziemniaczaną"

W minioną niedzielę 3 października 2021 roku, podczas  III Konferencji KGW w Poniatowej, odbył się konkurs kulinarny  organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Owocowy Szlak”. W konkursie „Sposób na Babkę ziemniaczaną” wzięło udział 29 organizacji nie tylko z obszaru powiatu opolskiego, ale z całego województwa lubelskiego.  Członkowie jury w składzie Piotr Huszcz, Waldemar Słowik i Tomasz Nieradka degustowali  Baby, Babki i Babeczki, oczywiście wszystkie z ziemniaków.  Babki z dodatkiem boczku, twarogu, grzybów i warzyw  nie tylko fantastycznie smakowały, ale również pięknie się prezentowały. Trudno było wybrać tę najlepszą, ale ostatecznie komisja wyłoniła zwycięskie ziemniaczane przysmaki i przyznała nagrody:
I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Szczuczkach Kolonii za „Familijną Babkę”
II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Karczmiskach za „Babę ziemniaczaną z sosem kurkowym”
III  miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Niesiołowiczanki” w Niesiołowicach za „Smaczną Babeczkę z boczusiem i cebulką”
I Wyróżnienie – Stowarzyszenie na rzecz Wsi Wałowice „Wałowianki” za „Babkę ziemniaczaną od Szwagra Wałowianek na sposób mazurski”
II Wyróżnienie – Koło Gospodyń Wiejskich „Osmoliczanki” za „Babkę ziemniaczaną”
Nagrody w postaci czeków oraz pamiątkowe dyplomy wręczyli członkowie jury oraz Członek Zarządu LGD „Owocowy Szlak” Burmistrz Poniatowej Pan Paweł Karczmarczyk. Wszystkim organizacjom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

 

Zapraszamy do galerii.

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij