<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Nagroda za projekt współpracy "Kreator Przedsiębiorczości"

Z radością informujemy, że projekt współpracy „Kreator Przedsiębiorczości” otrzymał nagrodę specjalną oraz nagrodę główną w konkursie organizowanym przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich, w kategorii na najlepszy projekt współpracy międzyterytorialnej w zakresie rozwoju lokalnego. W projekcie uczestniczyło 21 partnerów, w tym jeden ze Słowacji. Celem przedsięwzięcia był wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, promowanie lokalnej przedsiębiorczości oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży i dorosłych. A oto zadania jakie zrealizowaliśmy:
I. Laboratorium przedsiębiorczości, w którym udział wzięło 100 uczniów ze szkół podstawowych oraz 20 opiekunów. Odbyła się Gala Junior Biznes, konkurs Junior Biznes w grze, obóz edukacyjny nad morzem, szkolenie dla nauczycieli z innowacyjnej metody nauczania przedsiębiorczości, warsztaty gier strategicznych dla uczestników projektu oraz wyjazd młodzieży na Słowację.
II. Powstało Centrum Produktu Lokalnego, które zajmuje się promocją produktów regionalnych, została zorganizowana konferencja poświęcona tematyce promocji i sprzedaży produktów wytwarzanych w regionie, a przedsiębiorcy wzięli udział w wyjeździe na Słowację. Przyjęliśmy również trzy grupy studyjne, którym prezentowaliśmy dobre praktyki w zakresie przedsiębiorczości.
Projekt znajduje się już na etapie rozliczenia i wszystkie zaplanowane zadania zakończyły się. Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę śmiało możemy powiedzieć, że współpraca ma duży wpływ na rozwój obszarów wiejskich i zawsze warto podejmować inicjatywy, które służą rozwojowi społeczności lokalnej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Partnerom, którzy uczestniczyli w projekcie i przyczynili się do wspólnego sukcesu.

 

Zapraszamy do galerii.

 

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij