<p>Chodel</p>
<p>Józefów<br />
<small>nad wisłą</small></p>
<p>Karczmiska</p>
<p>Łaziska</p>
<p>Opole<br />
<small>lubelskie</small></p>
<p>Poniatowa</p>
<p>Wilków</p>

Konferencja pn. „Cydr, wino, wyroby alkoholowe z własnych upraw-wyzwania stojące przed producentami w ramach operacji pn. „ Gospodarstwa rolne i małe zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego szansą rozwoju obszarów wiejskich” realizowanej przez Lubelskie

26 października 2022 odbywała się w Biłgoraju konferencja pn. „Cydr, wino, wyroby alkoholowe z własnych upraw-wyzwania stojące przed producentami w  ramach operacji  pn. „ Gospodarstwa rolne  i małe zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego szansą rozwoju obszarów wiejskich” realizowanej przez Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru w partnerstwie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Winnicą Wieczorków Paweł Wieczorek oraz Lokalną Grupą Działania „Owocowy Szlak ”.

Podczas konferencji zostały podjęte różnorodne tematy przez ekspertów i praktyków tj. Organizacja rynku wina, cydru i wyrobów alkoholowych w Polsce- przepisy prawne związane z produkcją i sprzedażą wina przez małych producentów, Technologia produkcji wina (przydatność surowca, projektowanie małej winiarni),
Jak założyć małą cydrownię-wyzwania stojące przed producentami (przydatność surowca do produkcji cydru jakościowego, projektowanie malej cydrowni), Prawo podatkowe regulujące zasady produkcji i sprzedaży wina i wyrobów alkoholowych oraz Opłacalność oraz możliwość rozwoju produkcji wina, cydrów przez gospodarstwa sadownicze i prowadzące uprawę winorośli.

Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość uczestniczyć w wizycie studyjnej w Zakładzie Produkcyjnym Ambra SA w Woli Dużej, gdzie zapoznali się z technologią produkcji cydru począwszy od surowca po produkt finalny.       

Projekt był realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020- Plan Operacyjny na lata 2022-2023.

Głównym celem operacji był rozwój współpracy oraz wymiana dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie inicjatyw wspierających przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.

Udział w operacji pozwolił na przeszkolenie 50 osób z terenu województwa lubelskiego w zakresie  technologii, organizacji rynku zbytu, aspektów prawnych czy ekonomicznych związanych z wyrobami alkoholowymi z własnych upraw. 

Galeria

LGD Owocowy Szlak
LGD Owocowy Szlak
LGD Owocowy Szlak
LGD Owocowy Szlak
LGD Owocowy Szlak
LGD Owocowy Szlak
LGD Owocowy Szlak

Partnerzy/Polecane linki

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij